İçerik Kütüphanesi

Doğal Güzelliğin Sırrı Kullandığımız Temiz İçeriklerde Gizli

Vitaminler ve antioksidanlar açısından zengin, sonuç odaklı cilt bakım ürünleri arayışındaysanız;  en saf, en temiz malzemelerle formüle edilmiş ürünler seçmelisiniz.
MC ATELIER olarak, her zaman doğadan ilham aldığımız formülasyonlarımızda doğadan gelen içerikler kullanıyoruz. Cilt bakımının gizemli dünyasını aralamak için kullandığımız bu içerikleri sizlere tüm şeffaflığı ile daha detaylı anlatmak istiyoruz. Gelin bu içerikleri
yakından tanıyalım!

Sabit Yağlar

Uçucu Yağlar

Botanik Özler

Maserat Yağlar

Sabit Yağlar

CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL

Tohumlardan soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen Aspir yağı içinde bulunan linoleik asit, cildin yapısını ve görünüşünü canlandırır. Linoleik asit, gözenekleri açar ve siyah noktaları önlemeye yardımcı olur. Bileşenleri sebebiyle Jojoba yağına benzer özelliklere sahiptir. Cildin yenilenmesine yardımcı olur. 

Hangi ürünlerde bulunur? Selülit Karşıtı Masaj Yağı, Canlandırma Etkili Göz Çevresi Serum, Nemlendirme Etkili Botanik Yüz Serumu, Sıkılaştırma Etkili Botanik Yüz Serumu, Canlandırma Etkili Botanik Yüz Serumu, Nemlendirici El & Vücut Kremi 

ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL

Anavatanı Fas Morocco olan Argan ağacı meyvesi cildin görünümünü canlandırmaya yardımcı oleik asit, linoleik asit ve doymuş yağ asitleri bakımından zengindir. Alfa tokoferol içeriği yüksek olduğundan kuru ciltlere ve saçlara tavsiye edilir. Yağlı ciltler de kullanabilir. 

Hangi ürünlerde yer alır? Nemlendirme Etkili Botanik Yüz Serumu, Canlandırma Etkili Botanik Yüz Serumu

PERSEA GRATISSIMA OIL

İçeriğinde yüksek oranda yağ asitleri ve Palmitoleik asit bulunmaktadır. E, A, D ve B1 vitamini içerir.  Cilt elastikiyetinin artmasına ve cildin nemlenmesine yardımcı olarak cildi rahatlatır ve yumuşatır. 

Hangi ürünlerde bulunur? Nemlendirme Etkili Botanik Yüz Serumu

 BORAGO OFFICINALIS SEED OIL

Bitkinin tohumlarından elde edilen soğuk sıkım yağdır. Tüm bitkisel kaynaklar arasında en yüksek GLA (gammalinoleik asit) içerdiğinden cildi besler, yoğun şekilde nemlendirir, cildin kurumasını önler. Omega-6 yağ asidi olan GLA  özellikle saç ve cilt bakımı için önemlidir. Cildin yenilenmesini destekler. 

Hangi ürünlerde bulunur? Canlandırma Etkili Göz Çevresi Roll-on Serum, Nemlendirme Etkili Botanik Yüz Serumu, Sıkılaştırma Etkili Botanik Yüz Serumu

SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL

Jojoba meyvelerinin soğuk sıkılmasıyla elde edilir. “Sıvı mum” olarak da adlandırılır. Yapısı cilt sebumuna benzer, ciltten emilimi hızlıdır. Cildin doğal yağ dengesinin kurulmasını sağlar. Bu nedenle tüm cilt tipleri için uygundur. Kuru ciltleri nemlendirir ve yumuşatır. Gözenekleri açar. Saçların güçlenmesine yardımcı olur.  

Hangi ürünlerde bulunur? Nemlendirme Etkili Botanik Yüz Serumu

COFFEA ARABICA SEED OIL

Kahve zengin B3 vitamin kaynağı olan “trigonellin” içerir. Kavrulan kahve çekirdeklerinde bu madde cildimiz için çok önemli bir vitamin olan Niasine (B3)’e dönüşür. Aynı zamanda içerdiği “kafein” çok güçlü bir antioksidandır. Saç ürünlerinde dökülmeyi azaltmaya ve saçın daha hızlı uzamasına destek olur. 

Cilt ürünlerinde cildin elastikiyetini arttırarak kuru veya hasarlı cildin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur. Özellikle göz çevresi ürünlerinde, göz altı torbaları ve morluklarında etkilidir. 

Hangi ürünlerde bulunur? Canlandırma Etkili Göz Çevresi Roll-on Serum

THEOBROMA CACAO SEED BUTTER

Kakao çekirdeklerinden soğuk sıkma yöntemi ile elde edilen katı kıvamlı bir yağdır. Yağ asitleri bakımından oldukça zengin ve besleyici özelliklere sahiptir. Cilde yoğun şekilde nem ve ışıltı verir.

Hangi ürünlerde bulunur? Shea & Pembe Kil Doğal Sabun, Nemlendirici Etkili Dudak Balm

PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL

Kayısı Çekirdeği Yağı oleik ve linoleik asit oranı zengin bir soğuk sıkım yağdır. Aynı zamanda antioksidan ve A vitamini yönünden de zengindir. Kuru ciltleri nemlendirir, besler ve parlaklık verir. Pürüzsüz bir görünüm katar.

Hangi ürünlerde bulunur? Selülit Karşıtı Masaj Yağı, Arabica Kahveli Vücut Ovma

CANNABIS SATIVA SEED OIL

 Kenevir bitkisinin tohumlarının soğuk sıkılması ile elde edilen bu yağ; antioksidan, anti-aging ve yoğun nemlendirme özellikleri ile cilt bakımında son derece değerlidir. Omega yağ asitleri ve aminoasitlerce zengindir. Sivilcelenme üzerine etkilidir. Tetrahydrocannabinol (THC) and cannabidiol (CBD) içermez.

Hangi ürünlerde bulunur? Sıkılaştırma Etkili Botanik Yüz Serumu

ROSA CANINA SEED OIL

Kuşburnu meyvesinin çekirdeklerinden soğuk sıkım yöntemiyle elde edilir. Tüm cilt tiplerine uygundur. Özellikle kuru ve lekeli ciltlerde etkilidir. Doğal C vitamini deposudur. Güneşin cilt üzerindeki hasarını onarmaya yardımcı olur, cildi besler, hızlı emilir.

Hangi ürünlerde bulunur? Canlandırma Etkili Göz Çevresi Serumu, Sıkılaştırma Etkili Botanik Yüz Serumu, Canlandırma Etkili Botanik Yüz Serumu

BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER

Karite (shea) ağacının meyvesinden elde edilen katı formda bir yağdır. Doğadaki nem tutan en iyi yağlardan biridir. A, E ve F vitaminleri açısından zengindir. Normal, hassas ve çok kuru ciltleri besler, korur ve yatıştırır. 

Hangi ürünlerde bulunur? Shea&Lavanta Doğal Sabun, Shea&Kahve Doğal Sabun, Shea&Pembe Kil Doğal Sabun, Shea&Defne Doğal Sabun, Shea&Kalendula Doğal Sabun, Sedir Ağacı & Bergamot Doğal Deodorant, Nemlendirme Etkili El&Vücut Kremi, Sarı Kantaron Cilt Bakım Kremi

SQUALANE

Skualan, vücudumuzda doğal olarak bulunan ve üretilen fakat yaş aldıkça ciltte azalmaya başlayan bir maddedir. Ciltteki nem kaybını önlemek için cildin kendi yağına (sebum) çok benzer şekilde çalışan bir tür nemlendiricidir.  Farklı formları mevcuttur. Bizim tercih ettiğimiz zeytinden elde edilen türüdür.

Hangi ürünlerde bulunur? Canlandırma Etkili Göz Çevresi Serumu, Sıkılaştırma Etkili Botanik Yüz Serumu, Canlandırma Etkili Botanik Yüz Serumu, Nemlendirme Etkili Botanik Yüz Serumu

CALOPHYLLUM INOPHYLLUM SEED OIL

Tamanu ağacının ceviz benzeri meyvelerinin çekirdeklerinden soğuk sıkım yöntemiyle elde edilir. E vitamini ve antioksidanlar yönünden zengindir. Cilde aydınlık verir. Oleik asit, linoleik asit, stearik ve palmitik asitler içerir. 

Akne, cilt lekeleri, selülitte kullanılır. Cildi canlandırıcı, yatıştırıcı ve onarıcı özellikleri vardır. Emilimi hızlıdır ve yoğun nemlendirme kapasitesi vardır. Olgun ciltlerde etkilidir. Cildin elastikiyetini arttırır.

Hangi ürünlerde yer alır? Canlandırma Etkili Botanik Yüz Serumu

PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL

Tatlı bademlerin soğuk sıkımıyla elde edilir. Cilt ve saç bakımında sıklıkla tercih edilir. Besleyici ve nemlendiricidir. Esansiyel yağ asitleri ve Vitamin A, B1, B2, B6 ve E açısından zengindir. 

Hangi ürünlerde bulunur? Shea & Pembe Kil Doğal Sabun

VITIS VINIFERA OIL

Üzüm çekirdeği yağı soğuk sıkım elde edilen bir yağdır. Linoleik asit ve antioksidanlarca zengin olduğundan cildin daha canlı görünmesine ve nemli kalmasına yardımcı olur. Yaşlanma karşıtı bakım yapar. Cilt üzerinde yağlı his bırakmaz, cildi pürüzsüzleştirir. 

Hangi ürünlerde bulunur? Selülit Karşıtı Masaj Yağı, Sıkılaştırma Etkili Botanik Yüz Serumu

Uçucu Yağlar

JUNIPERUS COMMUNIS FRUIT OIL

Bitkinin meyvelerinden distilasyon ile elde edilir. Antioksidan yönünden zengindir. Sabit yağlarda seyreltilerek masaj yağı olarak kullanılabilir. Antiseptik özelliklidir.

Koku Profili: Orta nota, yeşil, odunsu

Aromaterapide Kullanımı: Buhurdanda kullanılabilir. Ortamın havasını temizler. Zihni uyarır ve güçlendirir. Zorlu durumlarda ruhu destekler.

Hangi ürünlerde bulunur? Selülit Karşıtı Masaj Yağı

ROSMARINUS OFFICINALIS OIL

Biberiye yapraklarından distilasyon ile elde edilir. Sabit yağlarla seyreltilerek masaj yağı olarak kullanılabilir. Saç bakımında da önemli bir uçucu yağdır.

Koku Profili: Yeşil, herbal, fougere, kafur, hafif naneli

Aromaterapide Kullanımı: Buhurdanda kullanılabilir. Ortamın havasını tazeler. Odaklanmayı sağlar.

Hangi ürünlerde bulunur? Selülit Karşıtı Masaj Yağı, Shea&Kahve Doğal Sabun

LAURUS NOBILIS LEAF OIL

Bitkinin yapraklarından distilasyon sonucu elde edilir. Ağrı kesici özellikleri vardır. Sabit yağlarda seyreltilerek masaj yağı olarak kullanılabilir. Cilt ve saç bakımında etkili bir yağdır.

Koku Profili: Baş-orta nota yeşil, herbal, baharatlı

Aromaterapide Kullanımı: Buhurdanda kullanılabilir. Canlandırıcı, konsantre edici özelliklere sahiptir.

Hangi ürünlerde bulunur? Shea & Defne Doğal Sabun

BOSWELLIA CARTERII OIL

Ağacın göz yaşları da denilen reçinelerin distilasyonu ile elde edilir. Özellikle yaşlanma karşıtı bakım amaçlı cilt ürünlerinde kullanılır.

Koku Profili: Baz nota Reçine, balzamik, odunsu, baharatlı, tatlı

Aromaterapide Kullanımı: Koku karışımlarında ve buhurdanlarda kullanılabilir. Rahatlatıcı ve manevi yönden rahatlatıcıdır.

Hangi ürünlerde bulunur? Canlandırma Etkili Göz Çevresi Serumu, Nemlendirme Etkili Botanik Yüz Serumu

GERANIUM GRAVEOLENS FLOWER OIL

Çiçeklerin distilasyonu ile elde edilir. Her cilt tipine uygun bir uçucu yağdır. Uygun sabit yağlarda seyreltilerek kullanılır.

Koku Profili: Çiçeksi orta nota Geraniol içeriğindn dolayı güle benzer, yeşil, çiçeksi, aromatik

Aromaterapide Kullanımı: Cilt bakım yağlarında, buhurdanlarda, banyolarda ve doğal parfümlerde kullanılabilir. Ruhsal açıdan rahatlatıcı, dengeleyici ve uyum sağlayıcıdır.

Hangi ürünlerde bulunur? Selülit Karşıtı Masaj Yağı, Canlandırma Etkili Göz Çevresi Serumu, Nemlendirme Etkili Botanik Yüz Serumu, Sıkılaştırma Etkili Botanik Yüz Serumu, Arabica Kahveli Vücut Ovma, Shea&Pembe Kil Doğal Sabun

LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL

Bitkinin çiçekli ve yeşil kısımlarının distilasyonu ile elde edilir. Cilt bakımında kullanımı güvenlidir. Uyku problemlerinde dengeleyici ve rahatlatıcı yönü nedeniyle kullanılabilir. Antiseptik özelliklidir. 

Koku Profili: Orta nota, çiçeksi, aromatik, temiz, yeşil, hafif baharatlı

Aromaterapide Kullanımı: En güvenli olarak kullanılabilecek yağlardan biridir. Buhurdanda kullanılabilir. Sakinleştirici özelliklidir.

Hangi ürünlerde bulunur? Nemlendirme Etkili El & Vücut Kremi, Shea&Lavanta Doğal Sabun, Shea&Pembe Kil Doğal Sabun, Shea&Kahve Doğal Sabun

CITRUS LEMON PEEL OIL

Limon meyvesinin kabuklarının sıkılması ile elde edilir. Kuvvetli antiseptiktir. Yağlı ciltlerin kullanımına uygundur, Özellikle selülit karşıtı formülasyolarda sık yer alır.

Koku profili: Baş notu, citrus, tatlı, taze

Aromaterapide Kullanımı: Tazelik, canlılık vermesi sebebiyle buhurdanda kullanılabilir. Kaygı gidericidir. 

Hangi ürünlerde bulunur? Selülit Karşıtı Masaj Yağı, Nemlendirme Etkili El&Vücut Kremi, Arabica Kahveli Vücut Ovma

CYMBOPOGON FLEXUOSUS OIL

Otsu bitkinin distilasyonu ile elde edilir. Sabit yağlarda seyreltilerek masaj yağlarında ve cilt bakım yağlarında kullanılır.

Koku Profili: Baş nota, taze, citrus, hafif buruk, limona benzer, balzamik

Aromaterapide Kullanımı: Canlandırıcı olması sebebiyle buhurdanda kullanılabilir. Ruhsal tıkanıklıkları çözer. Banyolarda, doğal parfümlerde kullanılır.

Hangi ürünlerde bulunur? Sıkılaştırma Etkili Botanik Yüz Serumu

SALVIA SCLAREA OIL

Lavantaya benzer çiçekleri ve yeşil kısımlarının distilasyonu ile elde edilir.

Koku Profili: Baş-orta nota, sıcak, hafif baharatlı, tatlımsı, yumuşak ve herbal

Aromaterapide Kullanımı: Rahatlatıcı, dengeleyici ve afrodizyak etkilidir. Buhurdanda kullanılabilir. Cilt bakımında da yaşlanma karşıtı etkileri sebebiyle kullanılabilir. 

Hangi ürünlerde bulunur? Sıkılaştırma Etkili Botanik Yüz Serumu, Shea&Pembe Kil Doğal Sabun

MENTHA PIPERITA OIL

Yeşil yaprakların distilasyonu ile elde edilir. İçeriğindeki menthol içeriği nedeniyle ferahlatma, canlandırma etkilidir.

Koku Profili: Baş nota, yeşil, herbal, taze, canlı

Aromaterapide Kullanımı: Hücre yenileyici, ısıtıcıdır. Masaj yağlarında kullanılabilir. Ağız bakımında da sıklıkla tercih edilir. 6 yaş altı çocuklarda kullanımı önerilmez.

Hangi ürünlerde bulunur? Nemlendirme Etkili Dudak Balm, Arabica Kahveli Vücut Ovma

CITRUS AURANTIUM FLOWER OIL

Turunç çiçeklerinin distilasyonu ile elde edilen son derece değerli bir yağdır. 

Koku Profili: Baş-orta nota, çiçeksi, citrus, tatlı, yumuşak, herbal

Aromaterapide Kullanımı: Rahatlatıcı ve afrodizyak etkilidir. Yüz bakımında ve parfümlerde yer alır. Değerli bir yağ olduğundan buhurdanda kullanımı önerilmez.

Hangi ürünlerde bulunur? Canlandırma Etkili Göz Çevresi Serumu

HELICHRYSUM ITALICUM OIL

Her zaman sarı rengini koruyan bu sebeple de ölmez çiçek olarak da adlandırılan çiçeklerin distilasyonu ile elde edilir. Özellikle yaşlanma karşıtı formülasyonlarda sıklıkla yer alır.

Koku Profili: Baz nota, sıcak, hafif buruk, odunsu, tatlı

Aromaterapide Kullanımı: Rahatlatıcı ve dengeleyicidir. Cilt bakımında ve morlukların iyileşmesinde kullanılabilir. Doğal parfümlerde yer alır.

Hangi ürünlerde bulunur? Canlandırma Etkili Göz Çevresi Serumu, Canlandırma Etkili Botanik Yüz Serumu

CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER OIL

Çiçeklerin distilasyonu ile elde edilir. Chamazulen bileşeni nedeniyle distilasyon sonucunda elde edilen yağ mavi renklidir. İçeriğindeki Bisabolol sayesinde yara iyileştirici ve cilde bakım yapma özelliklerine sahiptir. 

Koku Profili: Orta nota, çiçeksi, baharatlı, sıcak, tatlı

Aromaterapide Kullanımı: Sakinleştirici, rahatlatıcı özelliklidir. Tüm cilt tiplerinde şifa kaynağı olarak kullanılır.

Hangi ürünlerde bulunur? Nemlendirme Etkili Botanik Yüz Serumu

CITRUS SINENSIS PEEL OIL

Portakal meyvesinin kabuklarının sıkılmasıyla elde edilir. Güçlü bir antioksidan olması sebebiyle masaj yağlarında kullanılır.

Koku Profili: Meyveli, hafif, taze, citrus

Aromaterapide Kullanımı: Canlandırıcı, kaygı gidericidir. Buhurdanda kullanılabilir. Ortamın havasını temizler, hoş koku verir. Selülit karşıtı masaj yağlarında ve diğer ürünlerde kullanılır. 

Hangi ürünlerde bulunur? Nemlendirme Etkili Dudak Balm, Arabica Kahveli Vücut Ovma

CEDRUS ATLANTICA OIL

Sedir ağacının kabuklarının distilasyonu ile elde edilir. Bilinen en eski uçucu yağlardan biridir. Yağlı ciltlerde etkilidir.

Koku Profili: Orta-baz nota, odunsu, sıcak, balzamik, reçinemsi

Aromaterapide Kullanımı: Dengeleyici, öz güven sağlayıcıdır. Banyolarda, cilt bakım ürünlerinde ve selülit karşıtı ürünlerde sıklıkla kullanılır. Buhurdanda kullanımı uygundur.

Hangi ürünlerde bulunur? Sedir & Bergamot Doğal Deodorant, Selülit Karşıtı Masaj Yağı

CUPRESSUS SEMPERVIRENS OIL

Uzun yıllar boyunca çürümeyen bir ağaç olduğundan, sempervirens=sonsuza dek yaşamak adını almıştır. Kutsal sayılan bir ağaçtır.

Koku Profili: Orta-baz nota, odunsu, berrak, reçinemsi

Aromaterapide Kullanımı: Canlılık verir ve rahatlatıcıdır. Saç bakımında etkilidir. Daha çok erkeksi kokularda yer alır. Buhurdanda kullanımı uygundur.

Hangi ürünlerde bulunur? Selülit Karşıtı Masaj Yağı

VETIVERIA ZIZANOIDES OIL 

Otsu bitkinin distilasyonu ile elde edilir. Kuru ciltlerin kullanımına uygun olup sıkılaştırıcı özelliği yaygın olarak bilinmektedir.

Koku Profili: Baz nota, toprağımsı, balzamik, hafif odunsu, dumanlı koyu renkli ve kıvamlı

Aromaterapide Kullanımı: Dengeleyici, hafif afrodizyak etkilidir. Sakinleştirici etkisinden dolayı “huzurun yağı” olarak da bilinir. Cilt bakım ve masaj yağlarında, doğal parfümlerde sıklıkla kullanılır. 

Hangi ürünlerde bulunur? Canlandırma Etkili Botanik Yüz Serumu

Botanik Özler (Ekstraktlar)

ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT

Kısa saplı, yaprakları kenarları tırtıklı, etli bir bitki türüdür. Gençleştirici, iyileştirici, nemlendirici veya yatıştırıcı özelliklere sahip olarak cilt bakımında kullanımı yaygındır.

Hangi ürünlerde bulunur? Canlandırma Etkili Göz Çevresi Serumu, Nemlendirme Etkili Botanik Yüz Serumu, Nemlendirme Etkili El&Vücut Kremi

AESCULUS HIPPOCASTANUM SEED EXTRACT

“Aescin” bileşeni sayesinde anti inflamasyon, dolaşım hızlandırma, selülit gibi dolaşım problemlerini gidermek amacı ile cilt bakım ürünlerinde kullanılır.

Hangi ürünlerde bulunur? Selülit Karşıtı Masaj Yağı

BAKUCHIOL

Babchi bitkisinin yaprak ve tohumlarından elde edilen bir ekstrakttır. Ayurvedik ve Çin Tıbbında sıkça kullanılan bakuchiol, anti-inflamatuar ve antibakteriyel özelliklere sahiptir.

Cilt üzerinde Retinol’e benzer şekilde etki eder, ancak ışığa duyarlılık veya tahriş gibi yan etkileri göstermez. Bakuchiol, cilt dokusunu yumuşatmaya yardımcı olmak; ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü ve sivilce izlerini azaltmak için harika bir bileşendir.

Hangi ürünlerde bulunur? Canlandırma Etkili Botanik Yüz Serumu

ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT

Cilde antioksidan fayda sağladığından dolayı doğal koruyucu etki yapar. Bu sebeple portfolyomuzdaki tüm ürünlerimizde yer alır. Cildi yaşlanma etkilerine karşı korur. İçeriğinde yer alan “rosmarinik asit” egzama ve akne gibi cilt sorunlarında cildi yatıştırıcı etki gösterir. Tüm cilt tiplerine uygundur.

CENTELLA ASIATICA LEAF EXTRACT

Başta “madecassoside” olmak üzere çeşitli antioksidanlar içerdiğinden dolayı cilde faydalı bir bitki özüdür. Amino asitlerce zengindir. Cildi yatıştırır ve nemlendirir. Cildin koruyucu bariyerini canlandırmaya yardımcı olur.

Hangi ürünlerde bulunur? Selülit Karşıtı Masaj Yağı, Canlandırma Etkili Göz Çevresi Serumu, Canlandırma Etkili Botanik Yüz Serumu

“Söğütgiller (Salicaceae)” ailesinden söğüt (salix) kabuğundan elde edilir. Akneyle savaşta önemli bir bileşen olan “salisilik asitin” doğal formu “salisin” kaynağıdır. Aynı zamanda “tannin” adı verilen gözenek sıkılaştırıcı bileşenler içerir. Gözenek görünümünü ciddi oranda azaltır. Aşırı yağlanmayı dengeler ve akne oluşumunun engellenmesine yardımcıdır.

Hangi ürünlerde bulunur? Sıkılaştırma Etkili Botanik Yüz Serumu

JASMINUM OFFICINALE EXTRACT

Beyaz Jasminum Officinale çiçeklerinden elde edilir. İçeriğindeki triterpenoidler nedeniyle cildi nemlendirme ajanı olarak kullanılır. Cilde uygulandığında bir tabaka oluşturarak nemin hapsolmasını sağlar. Kolayca emilebilen ve cildi sakinleştiren özelliklere sahiptir. Kuru ve hassas ciltlerde kullanılabilir.

Hangi ürünlerde bulunur? Nemlendirme Etkili Botanik Yüz Serumu

Maserat Yağlar

CALENDULA OFFICINALIS OIL

Turuncu renkli çiçeklerin zeytinyağında maserasyonu ile elde edilir. Cildi nemlendirir ve rahatlatır. Yüksek oranda karoten içerir. Hafif turuncu renkli bir yağdır. Hücre yenileyici ve yara iyileştirici özelliktedir.

Hangi ürünlerde bulunur? Nemlendirme Etkili El&Vücut Kremi, Nemlendirici Etkili Dudak Balm

HYPERICUM PERFORATUM OIL

Binbirdelik otu da denilen sarı çiçeklerinin üzerinde küçük kırmızı keseler bulunan bir bitkidir. Çiçeklerin zeytinyağında maserasyonu ile koyu kırmızı renkli (hiperisin bileşenli) şifalı bir yağ elde edilir. Ağrı kesici, yara ve yanık iyileştirici özelliklidir.

Hangi ürünlerde bulunur? Sarı Kantaron Cilt Bakım Kremi