Güzellik Ritüelleri

Hangi yaşta olursak olalım; sağlıklı, parlak ve genç kalabilen bir cilt hepimizin hayali. Yüzümüz dış dünyaya açılan kapımız olsa da tüm vücudumuz dış etkenlere karşı savunmasız. Nem kaybı yaşamaya ve hasar görmeye yatkın. Bu nedenle cildimizi içten dışa doğru beslemek; vitamin ve mineraller yönünden zengin bir diyete sahip olmak ve yeterince su içmek son derece kritik.

Bu adımı tamamladıktan sonra yapabileceklerimizi başta yüz ve vücut masajı olarak sizler için “güzellik ritüelleri” başlığı altında bir araya getirdik.

GUA SHA & ROLLER

Çince “sıyırma” ya da “kazıma” anlamına gelen Gua Sha’nın tarihi binlerce yıl öncesine dayanır. Güzelliği ve gençliği korumak için pembe kuvars taşı kullanılır, bu sayede de vücutta tıkanan enerji serbest kalarak kan ve lenf dolaşımı hızlanır. Gua sha ve roller’lar yüz hattını şekillendirme, gözenekleri küçültme, cildi gerginleştirip kırışıklıkları azaltma konusunda yardımcıdır. Düzenli kullanımla doğal bir botoks etkisi yaratan bu değerli taşlar sayesinde çok daha canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. 

Peki bu taşları nasıl kullanmalıyız?

1. Adım: Doğal yağlarla cildimizi nemlendirelim

Elimize damlattığımız cildimize uygun bir sabit yağı ya da yağ bazlı serumumuzu avuçlarımızın içerisinde hafifçe ısıtıp, temiz cildimize pat-pat yöntemi ile uygulayalım. 

2. Adım: Hareketleri doğru yönde yapalım

Masaj yapmaya boyun bölgesinden başlayabiliriz. Şemada gösterilen yönlerde hafifçe bir baskı uygulayarak hareketleri tamamlayalım. Her bir hareketi en az 3 kere yapmaya çalışalım.

Neden Kuru Fırçalama Yapmalıyız?

Düzenli yapıldığında son derece etkili sonuçlar verir. Fakat yanlış fırça tercihi ciltte tahrişlere neden olabilir. Yumuşak ve yarı sert fırçaların çoğu hayvan kıllarından yapıldığı için etik üretim ve sürdürülebilirlik üzerine endişeler ortaya çıkmaktadır. Bu bakımdan doğal sisal bitkisinin liflerinden elde edilen bu doğal fırçalar en iyi çözümü sağlar. Bitki bazlı, sürdürülebilir ve cilt için uygun sertlikteki kıllardan oluşmaktadır.

Kuru Fırçalama Nasıl Yapılmalıdır ?

Fırçalamaya ayaklarımızdan ve ellerimizden başlayarak; aşağıdan yukarıya doğru dairesel hareketler ile devam edebiliriz.

Uygulama sırasında fırçayı çok sert bir şekilde bastırmamaya dikkat etmeliyiz. Mutlaka fırçalamadan sonra duş almalı ve duş sonrasında selülit karşıtı masaj yağı gibi doğal bir yağ ile cildimizi yumuşatmalıyız.

Sisal fırça ve kuru fırçalama hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın, blog yazımızı mutlaka okuyun!

MC ATELIER X MIER HANDMADE

Güzellik ritüellerinizde kullanacağınız serumlarınızı, bitki sularınızı, gua sha & roller ve fırçalarınızı rahatça bir arada taşımanızı kolaylaştırmak için MIER HANDMADE ile bir iş birliği yaptık. MC ATELIER’e özel olarak tamamen elde dikilip boyanan bu çantanın farklı genişlikteki bölmelerine rahatlıkla ürünlerinizi yerleştirebilirsiniz.

Sağlıkla kullanın…