Biz Kimiz?

Hikayemiz

Doğallığa ve sadeliğe yaşamın her alanında büyük değer veren bir aileden geliyor olmam MC ATELIER markasını kurmamdaki en büyük etkenlerden biri.

SG Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra Yeditepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği eğitimi aldım. Kariyer hedefim akademik alanda ilerlemek olunca Yüksek Lisans’a başladım. Fakat zamanla hayatımdaki bazı gelişmeler doğrultusunda akademik hayatı bırakıp özel sektöre geçiş yaptım. İlaç firmalarında Ar-Ge’de ve kozmetik sektöründe Evyap Sabun Yağ Gliserin A.Ş.’de Ar-Ge Uzmanı olarak çalıştım. Sürprizlerle dolu hayat bana koku dünyasının kapılarını tam da burada açtı. Koku hafızası konusunda yeteneğimin özel bir burun/koku testi sonucunda farkına varılması ile birlikte “Koku Uzmanı” olarak çalışmaya başladım. Fakat çocuklarımın doğumu ile ara verdiğim özel sektörden tamamen ayrılma kararı aldım. Daha sonrasında kendi markamı kurma sürecine başlamış oldum. Özellikle hamilelik sürecinde kullandığım kozmetik ürünlere karşı duyarlılığım artınca çevre dostu, sentetik hammadde içermeyen ürün arayışına girmem ve kendi ürünlerimi üretmemle başlayan süreç marka yaratmaya kadar uzandı. Markamı kurarken temel hedefim doğal kozmetik ürünlere herkesin ulaşabilmesini sağlamaktı. 

İşimizin en güzel tarafı ürünlerimizin sizlerin hayatlarına dokunduğunu, bir şeyleri değiştirdiğini ve iyileştirdiğini duymak. Gelen yorumlar ve beğeniler gösteriyor ki sağlıklı yaşamaya karar vermiş, bu yolda yaşam tarzını değiştirmeye başlamış ve doğadan gelen şifaya inanmış sizler için en doğru yer burası. 

Sizleri de cilt bakımını alışkın olduğunuzdan farklı bir boyuta taşıyan markamızı deneyimlemeye çağırıyoruz. Ürünlerimizi hazırlarken duyduğumuz heyecanı, umarız sizler de kullanırken yaşarsınız. 

Merve Çetin